Untitled-2

دیوار داخل ساختمان ازاهمیت خاصی برخورداراست. ازجمله انواع دیوارپیش ساخته می توان به دیوارپیش ساخته بتنی، دیوارپیش ساخته گچی، دیوارپیش ساخته کناف، دیوارپیش ساخته یونولیتی و دیوارتردی پانل اشاره کرد. درنوشته زیردیوارپیش ساخته سبک، عایق صوت وحرارت حیات وال جهت دیوارهای داخلی ساختمان وهمچنین دیوارهای سوپرعایق ایران وال جهت دیوارهای خارجی ساختمان پرداخته می شود. وسپس با دیگردیوارهای رایج درایران مقایسه ای فنی صورت می گیرد .قابل ذکر است می توان قیمت دیوار پیش ساخته داخل منزل بسته به جنس،نوع عایق صوتی وحرارتی دیوار،همچنین کیفیت آن بستگی دارد، دیوارهای تولیدی خانه ایرانی دیوارهای مناسب جهت منزل, ویلا, اداری, تجاری هتل و...همچنین جهت تمامی مناطق واقلیم های ایران می باشد.

ویدیوی بررسی ویژگی های دیوار حیات وال

 

ویدیوی معرفی دیوار حیات وال

مزایای مختصری از دیوار عایق و سبک پیش ساخته حیات وال (H.W)

  گواهی ثبت اختراع دیوار حیات وال (H.W)            
Untitled-2دیوار سوپر عایق ایران وال این دیوار از جنس کامپوزیت سیمانی و مناسب جهت دیوارهای خارجی است. دیوار فوق سبک ، عایق حرارت ، صوت و بسیار مقرون به صرفه می باشد. همچنین در طراحی و ساخت این دیوار سعی شده تمامی اقلیم ها و شرایط آب و هوایی ایران در نظر گرفته شود.  

جهت کسب اطلاعات بیشتر از دیوارهای ایران وال کلیلک کنید

 

  وزن بسیار کم دیوار سبک : (برای سبک سازی دیوارهای داخلی H1:35 کیلوگرم بر مترمربع ودیوارهای خارجی H2:48 کیلوگرم بر مترمربع) چنان چه در محاسبات اولیه سازه از دیوار سبک حیات وال استفاده شود، می توان شاهد کاهش ۲۵ درصدیِ مصرف میلگرد و بتن در سازه بود. کاهش این رقم قابل توجه می تواند قیمت دیوارها را در پروژه های انبوه سازی، تعدیل و بعضاً رایگان نماید. عایق حرارتی بسیارمناسب عایق صوت  

مقاومت در برابر آتش :

جداره های بیرونی که متشکل از کامپوزیت معدنی چند گانه است، یکی از بهترین مصالح مقاوم در برابر آتش سوزی می باشد.  

عدم آوار در زلزله:

به دلیل استفاده از شبکه توری و استحکام جداره ها، امکان جداشدن جداره ها از هسته ی مرکزی بسیارضعیف بوده و باعث کاهش دومین عامل کشتار(آوار دیوار) در زلزله می گردد. سهولت و سرعت درنصب وحذف مصالح بنایی واندود کاری. بهداشتی بودن وسازگاری با انسان:درترکیبات این دیوار پیش ساخته هیچ نوع ماده ای که برای انسان یامحیط زیست ضررداشته باشداستفاده نشده است. مستقل بودن از واردات و تحریم های سیاسی به دلیل تولید ۱۰۰% داخلی و همسویی با اهداف اقتصاد مقاومتی.  

صرفه اقتصادی:

این دیوار پیش ساخته به دلایل امتیازات بسیار می تواند یکی از پرطرفدارترین دیوارها به لحاظ فنی و قیمت مناسب باشد. به طور کلی هزینه های مستقیم و غیر مستقیم این محصول بسیار پایین تر از روش های سنتی و یا صنعتی قبلی می باشد.
مقایسه دیوار حیات وال با سایر دیوارها

مقایسه دیوار حیات وال با سایر دیوارها

دیوار سبک برش به خورده به همراه اجزاء تکمیلی

دیوار سبک برش به خورده به همراه اجزاء تکمیلی

سبک سازی در ساختمان

مقاوم سازی سازه در برابر زلزله یکی از مهم ترین اهداف طراحی سازه است. (اگرچه بایستی به نکات طراحی معماری نیز توجه شود.) هرچه سازه سبک تر باشد، در مقابل زلزله رفتار بهتری از خود نشان می دهد. لذا سبک سازی سازه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فن سبک سازی سازه عبارتست از کاهش وزن تمام شده ی ساختمان با استفاده از تکنیک های نوینِ ساخت و استفاده از مصالح سبک و بهینه سازی روش های اجرا. کاهش وزن ساختمان علاوه بر صرفه جویی در هزینه، زمان و انرژی، زیان های ناشی از حوادث طبیعی مانند زلزله را کاهش داده و صدمات ناشی از وزن زیاد ساختمان را به حداقل می رساند.

روش های سبک سازی ساختمان به طور عمده به دو دسته تقسیم می گردند :

  • سبک کردن اجزای باربر ساختمان ( مثل دیوار سبک )
  • سبک کردن سازه ساختمان

یکی از روش های سبک سازی ساختمان ها، کاهش وزن تیغه های جداکننده در ساختمان می باشد. استفاده از دیوارهای سبک ترکیبی به عنوان دیوارهای داخلی و پیرامونی، از جمله این روش ها می باشد.

دیوارهای داخلی H1 و برش دیوارخارجی H2 حیات وال

دیوارهای داخلی H1 و برش دیوارخارجی H2 حیات وال

ساختار دیوارهای پیش ساخته فوق سبک ترکیبی حیات وال (HAYAT WALL)

استفاده از دیوار سبک حیات وال به عنوان دیوار خارجی

استفاده از دیوار سبک حیات وال به عنوان دیوار خارجی

دیوارهای خارجی حیات وال ونصب سنگ وآجربرروی نما

دیوارهای خارجی حیات وال ونصب سنگ وآجربرروی نما

جداره های حیات وال:

جداره ی این دیوارها کامپوزیت معدنی بوده و برخی ترکیبات به کار رفته در آن به شرح زیر می باشد:

پرليت:

یک سنگ آتشفشانی از نوع سیلیکات آلومینیوم سدیم پتاسیم می‌باشد.بنابر آزمایشات انجام شده ۱ سانتی متر ضخامت پرلیت از نظر انتقال حرارت باضخامت ۱۰-۸ سانتی متر دیوار آجری و ضخامت ۱۸ سانتی متر دیوار بتنی و ضخامت ۲۰ سانتیمتر دیوار سنگی برابری می کند که این خاصیت باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و از طرفی کاهش هزینه های تأسیسات ساختمان می گردد.

پرليت به دليل خاصيت اتصالات شيميايي موجود در آن در صنايع نسوز بکار برده مي‌شود و امروزه در توليد سيمان هاي نسوز، بلوک ها وآجر براي عايق کاري، ديگ هاي بخار، کوره‌هاي همگن سازي، کوره‌هاي آهنگري، کوره‌هاي عمليات حرارتي و کوره‌هاي ذوب مورد استفاده قرار مي‌گيرد. از این جهت ایم ماده باعث افزایش مقاومت دیوار سبک در برابر آتش سوزی می شود.

لازم بذکر است مرکز اطلاعات عایق های حرارتی ایران پرلیت و بتن سبک حاصل از پرلیت را به عنوان عایق های حرارتی در صنعت ساختمان معرفی کرده است.

اشکال مربوط به پرلیت و مقاومت آن در برابر حرارت

اشکال مربوط به پرلیت و مقاومت آن در برابر حرارت

پشم شیشه :

یکی از مزایای پشم شیشه طول عمر بسیار زیاد آن می باشد که به لحاظ مواد اولیه آن یعنی شیشه نسبت به عوامل محیطی و خارجی مقاوم است. پشم شیشه به هیچ وجه دچار هوازدگی نشده و الیاف آن پودر و شامل ریزش نمی شود.از مزیت های مهم دیگر پشم شیشه، مقاومت حرارتی آن می باشد. به صورت کلی پشم های معدنی از لحاظ رفتار در مقابل آتش دارای بالاترین مشخصات استانداردهای آتش می باشد. استفاده از رزین فنولیک به عنوان اتصال دهنده پلیمری در تولید پشم شیشه کاربرد این عایق را تا ۳۰۰ درجه سانتیگراد تقلیل داده است اما نوع بدون رزین آن تا ۶۰۰ درجه سانتیگراد مقاومت حرارتی دارد. الیاف پشم شیشه دارای خاصیت جذب صوت بوده و در مقایسه با عایق های الیافی راندمان خوبی دارد. رشد گیاهان، میکروب ها، قارچ و باکتری ها در پشم شیشه امکان پذیر نمی باشد.پشم شیشه در بارگزاری های سنگین و فشردگی تا حد مشخص به دلیل شکل خاص شبکه الیافی دچار تخریب فیزیکی نشده و قابلیت خود را حفظ می نماید.

اشکال مربوط به پشم شیشه

اشکال مربوط به پشم شیشه

جداره میانی :

جداره میانی حیات وال از جنس پلی استایرن است. یونولیت یا پلاستوفوم ماده ای سفید رنگ و عایق رطوبت و صدا است که اولین بار توسط آلمان نازی در جنگ جهانی دوم برای ساخت پل های شناور روی آب ساخته شد. فوم پلی استایرن یکی از فراورده های صنایع پتروشیمی بوده و شکل ظاهری آن از بلور های ریز تشکیل شده است که در مجاورت فشار و بخار منبسط می گردد. لایه های کناری در دیوار پیش ساخته حیات وال با استفاده از توری های مخصوص به لایه میانی متصل می شوند که علاوه بر افزایش مقاومت و چسبندگی بین لایه ها، باعث می شود که دیوار پیش ساخته در مقابل ضربه شکننده نبوده و دارای آوار نباشد.

جداره میانی حیات وال (پلی استایرن مسلح به توری گالوانیزه)

جداره میانی حیات وال (پلی استایرن مسلح به توری گالوانیزه)

 
اجرای نمای سنگ برروی دیوارخارجی حیات وال

اجرای نمای سنگ برروی دیوارخارجی حیات وال

 
دیوار عایق خارجی حیات وال

دیوار عایق خارجی حیات وال

مزایای استفاده از دیوار حیات وال:

وزن بسیار سبک:

هرمترمربع این دیوار(داخلی وخارجی) ۳۵ تا ۴۸ کیلوگرم برمترمربع می باشدکه درمقایسه بادیوارهای رایج بسیار سبک تر می باشد.
مقایسه وزن انواع دیوار برحسب کیلوگرم برمترمربع

مقایسه وزن انواع دیوار برحسب کیلوگرم برمترمربع

عایق حرارتی وبرودتی:

اين ويژگي سبب كاهش ميزان تقاضای بار انرژي در طي فصول گرم و سرد سال مي گردد. با توجه به اينكه حاصل جمع تلفات حرارتي جداره ها و هواي نفوذي، بارحرارتي اتاق را كه مبناي انتخاب مبدل هاي حرارتي از قبيل رادياتور، فن كوئل و غيره خواهد بود بدست مي دهد، بديهي ست كه چنانچه ضريب انتقال حرارتي جداره ساختمان پايين باشد، ميزان تلفات حرارتي در ساختمان پايين آمده و نياز به سيستم حرارت مركزي و تهويه با ظرفيت كمتري خواهد بود. اين امر موجب كاهش سرمايه گذاري اوليه مربوط به بخش تأسيسات درحدود ۳۰% خواهد شد و به علاوه چنانچه بتوان تلفات حرارتي در ساختمان را پايين آورد هزينه هاي بهره برداري ساكنان كاهش چشمگيري خواهد داشت.

تصویر راست تلفات حرارتی در تابستان تصویر چپ تلفات حرارتی در زمستان از سقف (بالا) و دیوارها (راست) و پنجره ها (چپ) و کف (پایین) و نفوذ هوا (راست پایین) در یک ساختمان را نشان می دهد .

تصویر راست تلفات حرارتی در تابستان تصویر چپ تلفات حرارتی در زمستان از سقف (بالا) و دیوارها (راست) و پنجره ها (چپ) و کف (پایین) و نفوذ هوا (راست پایین) در یک ساختمان را نشان می دهد .

آیا دیوار انتخابی شما الزامات مبحث ۱۹ (صرفه جویی درمصرف انرژی) را تأمین می کند؟

قبل از هر مطلبی در مورد دیوار عایق ، بهتر است بدانید در حال حاضر رعایت مبحث ۱۹ برای تمامی ساختمان های در حال ساخت، اجباری می باشد. یکی از مهم ترین موارد این مبحث عایق بودن پوسته خارجی ساختمان است که شامل دیوارهای پیرامونی می گردد. میزان عایق بودن دیوار پیش ساخته به شهری که ساختمان مورد نظر در آن قرار دارد و نوع ساختمان از لحاظ کاربری بستگی دارد. به همین منظور با یک نگاه کلی به بررسی مراکز استان های کشور پرداخته و جدول زیر برای ساختمان های مسکونی با متراژ زیر ۲۰۰۰ متر تهیه شده است. در این جدول میزان حداقل مقاومت حرارتی که دیوار انتخابی شما باید داشته باشد در ستون سوم درج شده است. البته مقادیر به شرطی است که شما برای ساختمان مورد نظر ازپنجره برتر (دوجداره) استفاده کنید.

جدول میزان حداقل مقاومت حرارتی دیوار انتخابی

جدول میزان حداقل مقاومت حرارتی دیوار انتخابی

حالا باید دید که دیوار مورد استفاده دارای چه مقاومت حرارتی می باشد؟

اگر این مقدار از مقادیر جدول بالا بیشتر باشد استفاده از آن مجاز و در غیر این صورت باید ازیک عایق حرارتی مناسب برای اصلاح عملکرد حرارتی دیوار پیش ساخته استفاده کرد و یا دیواری انتخاب کنیم که عملکرد حرارتی مناسبی داشته باشد.

میزان مقاومت حرارتی لایه های متداول در دیوارهای پیرامونی:

هر دیواری که در ساختمان استفاده می شود دارای لایه های مختلفی از مصالح است که این مصالح و در نهایت لایه ها هر کدام سهمی در مقاومت حرارتی دیوار پیش ساخته دارند. این لایه ها از لایه داخلی ( معمولاً از جنس گچ یا سیمان)، لایه میانی که ساختار اصلی دیوار را تشکیل می دهد و لایه خارجی که معمولاً نمای سیمانی، سنگ و یا ... است، تشکیل شده است.مقاومت حرارتی هر لایه از تقسیم ضخامت لایه بر ضریب هدایت حرارتی آن بدست می آید. به همین منظور محاسبات مربوط به چندلایه متداول را در جدول زیر مشاهده می کنید؛ برای بدست آوردن مقاومت حرارتی کل یک دیوار باید مقاومت لایه های استفاده شده در آن را باهم جمع کرد.

جدول مقایسه مقاومت حرارتی مصالح مختلف

جدول مقایسه مقاومت حرارتی مصالح مختلف

به عنوان مثال برای محاسبه دیوارسفال ۱۵ با ۲٫۵ سانت اندود داخلی گچ و خاک و نیم سانت گچ رویه ونمای خارجی سنگ به ضخامت ۲ سانت که به روش دوغابی با ۳ سانت دوغاب ماسه و سیمان اجرا شده است، کافی ست مقادیر ردیف های ۱و ۴ و ۵ و ۶ و ۷ را با هم جمع کنیم که مقاومت حرارتی آن ۰٫۳۶۹ می شود .

  • دیوار AAC (بتن سبک اوتوکلاوشده) باهمین لایه ها مقاومت حرارتی ۰٫۸۵۸
  • دیوار CLC (فومبتن) باهمین لایه ها مقاومت حرارتی ۰٫۸۱۹
  • دیوار لیکا باهمین لایه ها مقاومت حرارتی ۰٫۵۰۳ می باشد .

اگر نتایج بالا را با جدول حداقل مقاومت حرارتی مراکز استان های کشور برای ساختمان های مسکونی که مقایسه کنید متوجه می شوید که هیچ کدام از دیوارهای فوق به غیر از دیوار پیش ساخته حیات وال حداقل مقاومت حرارتی مبحث نوزدهم (حتی درشهرهایی که دارای نیاز انرژی کمی هستند) را تأمین نمی کنند و به عبارتی استفاده از آن ها بدون عایق حرارتی مناسب مجاز نبوده ودارای شرایط استاندارد نمی باشد.

عایق صوت:

كاهش ورود صدا يك عامل كليدي در حفظ سلامت و آسايش ساكنان ساختمان هاي مسكوني به شمار مي آيد. ساختار سلولي و نحوه ی پخش هوا در این دیوار، ايزولاسيون صوتي را تا ميزان زیادی تقویت می نماید. همچنین چند جداره بودن جداره از جنس کامپوزیت معدنی، عامل مهمی درتقویت عایق بندی صدا است. وليكن به منظور دستيابي به اين مهم، علاوه بر كاربرد مصالح آكوستيك، در بندكشي ها و آب بندي اتصالات نيز دقت کافی به کار رفته است.

امنیت صوتی با استفاده از دیوارهای حیات وال درساختمان

امنیت صوتی با استفاده از دیوارهای حیات وال درساختمان

جدول مقایسه دیوار عایق صوتی دیوارهای مختلف بر حسب dB

جدول مقایسه دیوار عایق صوتی دیوارهای مختلف بر حسب dB

بنا به تعریف شدت صوت عبارت است از مقدار انرژی كه در واحد زمان به واحد سطح عمود بر راستای انتشار می‌رسد كه با واحد وات بر مترمربع (W/m²) بیان می‌شود. حداقل شدت صوتی كه گوش انسان قادر به شنیدن آن است، صدای مبنا گفته می‌شود. تراز شدت صوت كه واحد آن دسی‌بل (db) می‌باشد، بیانگر میزان بلندی صدا است. STC، میزان افت تراز شدت صوت (db) به میزان دسی‌بل است كه یك عایق در موقع عبور دادن موج صدا، كم می‌كند. به طور مثال میزان افت تراز شدت صوت برای یك دیوار سفالی ۱۰ سانتی، ۲۰دسی‌بل می باشد. این بدین معناست كه اگر میزان شلوغی در خارج از منزل ۹۰ دسی‌بل باشد، صدایی كه در داخل شنیده می‌شود حدود ۷۰ دسی‌بل است.

جدول مقایسه شدت صوت تولیدی از منابع صوتی مختلف در راستای سبک سازی

جدول مقایسه شدت صوت تولیدی از منابع صوتی مختلف

سازگاري با محيط زيست :

سازگاري با محيط زيست يك گرايش جديد در صنعت ساختمان است كه هدف آن به حداقل رساندن تأثيرات محيطي به وسيله پايين آوردن مصرف منابع طبيعي، کاهش آلاينده ها و كاهش ضايعات است و این دیوار پیش ساخته کمک شایانی به این امر می نماید.

مقاومت در برابر آتش سوزی :

جداره های بیرونی که متشکل از ترکیبات معدنی ست، یکی از بهترین مصالح مقاوم در برابر آتش سوزی می باشد. این عمل به علت وجود ترکیبات شیمیایی آب که تحت حرارت زیاد (حدود ۹۰درجه سانتی گراد) تبخیر شده صورت می گیرد. به طوریکه دراین حالت از انتقال حرارت به نحو شایسته ای جلوگیری می شود. حتی پس از تکمیل مرحله تبلورگچ (calcinations) عامل ذکرشده هنوز درمقابل حرارت مقاومت می نماید. شکل۲ نتایج آزمایش های انجام شده توسط مؤسسه استاندارد مصالح آمریکا ASTM را نشان می دهد. این آزمایش ها توسط مؤسسات مسئول دراعطای استاندارد و شرکت های بیمه مورد تأیید قرارگرفته است. درضمن افزودنی های معدنی و شیمیایی اضافه شده به این ترکیب این دیواره مقاومت آن را دربرابر آتش افزایش می دهد.

انتقال حرارت درسیستم ساختارگچی خشک درزمان آتش سوزی مطابق مؤسسه استاندارد مصالح آمریکا ASTM

انتقال حرارت درسیستم ساختارگچی خشک درزمان آتش سوزی مطابق مؤسسه استاندارد مصالح آمریکا ASTM

دوام :

این پانل ها با افزایش شکل پذیری و انعطاف پذیری درمقابل ترک خوردگی ناشی از حرکت جزئی سازه، انقباض و انبساط حرارتی دارای مقاومت کافی می باشند و با به وجود آوردن مفصل پلاستیک درکنار ستون ها، مشکلات مطرح شده در خصوص مقاومت ناکافی دیوارهای سبک در زمان وقوع زلزله راحل خواهند کرد.

افزایش مقاومت فیزیکی :

به دلیل استفاده از پلی استایرن وتوری در هسته و همچنین هوای داخل این هسته باعث افزایش مقاومت فشاری،کششی و خمشی به شکل قابل توجهی می شود. درضمن استفاده از الیاف شیشه ای و سایر افزودنی ها، مقاومت جداره ی خارجی نیز به طور قابل ملاحظه ای تقویت می شود.

عدم آوار در زلزله :

به دلیل بهره گیری ازتوری والیاف، ترکیب مستحکم فشاری و کششی، این دیوار پیش ساخته مانند شیشه ی ماشین عمل می کند و با ضربه خورد نمی شود و دومین عامل کشتار در زلزله (آوار) را حذف می کند.

سهولت و سرعت درحمل به طبقات و نصب آن :

اتصال این پانل ها باچسب مخصوص بود و مانند دیوارهای کناف و درای وال، احتیاج به شبکه بندی گسترده گالوانیزه ندارد. به طورمتوسط یک تیم کاری مجرب ۶۰ مترمربع از این دیوارها را در یک روز کاری نصب خواهند کرد.

جدول مقایسه ای سرعت اجرای محصولات ( بر حسب متر مربع در ۸ ساعت کاری)

جدول مقایسه ای سرعت اجرای محصولات ( بر حسب متر مربع در ۸ ساعت کاری)

تخلیه دیوارحیات وال باتاورکرین(پروژه برجهای مسکونی سازمان استاندارد)

تخلیه دیوارحیات وال باتاورکرین(پروژه برجهای مسکونی سازمان استاندارد)

حمل دیوار سبک
حمل و تخلیه دیوار حیات وال به صورت فله و پالت ازکارخانه

حمل و تخلیه دیوار حیات وال به صورت فله و پالت ازکارخانه

حذف مصالح بنایی و گچ و خاک:

مصالح بنایی به کل در این سیستم از بین رفته و این سیستم را به سیستم خشک تبدیل نموده است.
دیوار سبک نصب شده حیات وال (هتل آرتاجزیره قشم)

دیوار سبک نصب شده حیات وال (هتل آرتاجزیره قشم)

عايق رطوبتي:

حضور رطوبت در يك سازه مي تواند منجر به رشد قارچ ها، تغيير رنگ ديواره ها و افزايش ضريب انتقال حرارت و... گردد. به واسطه ی اينكه جداره ی این دیوارها از ترکیبات معدنی ست و به دلیل اطمینان بیشتر دیوارهایی مانند سرویس ها و دیوارهای نما که در معرض رطوبت قرار دارند، ازیک لایه عایق رطوبتی بی رنگ استفاده شده است. این دیوار پیش ساخته در ساختار داخلي خود داراي حفره هاي به هم پيوسته داخلي نيست به همین دلیل جريان هاي مويرگي آب پس از نفوذ به سطح این دیوارها بلافاصله متوقف مي گردد و قادر به نفوذ به سطوح داخلي قطعات نيستند.

جدول نتایج آزمایش‌‌های دیوار سبک سازی حیات وال

جدول نتایج آزمایش‌‌های دیوار سبک حیات وال

مراحل تست دیوار سبک حیات وال درسازمان تحقیقات مسکن

مراحل تست دیوار سبک حیات وال درسازمان تحقیقات مسکن

امکان عبورلوله های تأسیساتی و برق از درون دیوار:

می توان تمامی لوله های تأسیسات مکانیکی و الکتریکی را براحتی این دیوارها عبورداده می شود .
شیارکنی اجرای قیرگونی وکاشی برروی دیوار

شیارکنی اجرای قیرگونی وکاشی برروی دیوار

بهداشتی بودن و سازگاری با انسان:

در این دیوارهای پیش ساخته به علت درزبندی کامل و همچنین حذف بار الکتریکی به دلیل وجود هسته پلاستیکی، از جذب گرد و غبار و... ممانعت به عمل می آید. همچنین به دلیل سطح صیقلی پانل گچی و افزودنی ها از ورود حشرات و... به این دیوارها جلوگیری می شود.

صرفه اقتصادی:

این دیواره به دلایل امتیازات بسیار می تواند یکی از پرطرفدارترین دیوارها به لحاظ فنی و قیمت مناسب باشد. به طور کلی هزینه های مستقیم و غیر مستقیم این محصول بسیار پایین تر از روش های سنتی و یا صنعتی قبلی می باشد.

جدول مقایسه دیوارهای مختلف

جدول مقایسه دیوارهای مختلف

دیوار عایق حیات وال باقابلیت سبک سازی ، افزایش عایق صوت ،آتش به وسیله افزودن پشم سنگ داخل دیوار

دیوار عایق حیات وال باقابلیت سبک سازی ، افزایش عایق صوت ،آتش به وسیله افزودن پشم سنگ داخل دیوار

ضد حریق:

در هر جایی که عایق پشم سنگ ایران به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی نصب می شود، خواص ضد حریق آن مزیت مضاعفی را عرضه می کند... زیرا در هنگام حریق ، دود و ترکیبات مسموم کننده از آن متصاعد نمی شود.

مهمترین ویژگی عایق پشم سنگ مقاومت استثنایی آن در برابر آتش می باشد و در دنیا به عنوان نوعی حفاظ در مقابل آتش شناخته شده است.

مقطع برش خورده دیوار با پشم سنگ

مقطع برش خورده دیوار با پشم سنگ

این مطلب مورد تأیید بیمه گزاران جهان می باشد و به همین علت اکثر کشور ها تخفیف های مخصوص در مورد بیمه ساختمان های عایق شده با پشم سنگ قائل می شوند. مقاومت مؤثر انواع پشم سنگ در برابر دما ۶۰۰ تا ۸۰۰ درجه سانتی گراد است . الیاف پشم سنگ در مقابل شعله مستقیم آتش تا حدود چهار ساعت مقاومت دارد . نقطه ذوب الیاف پشم سنگ بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد است.

ویژگیهای آکوستیکی:

عایق پشم سنگ دارای ویژگیهای آکوستیکی (با کاهش انتقال صدا و جذب صدا) نیز می‌باشد. عایق پشم سنگ در جذب و کاهش صدا بازدهی بالایی دارد واز عایق پشم سنگ در استودیوهای صدابرداری، فرودگاه‌ها، زیر ریل‌ها و در ایستگاه‌های متروی داخل شهری به منظور جلوگیری از انتقال ارتعاشات و صدا استفاده می‌شود.

نحوه نصب دیوار سبک ترکیبی حیات وال (HAYAT WALL)

ابزار مورد نیاز:

سطل پلاستیکی- شاقول- تراز آبی- کاردک- اره چوب بری یا دانه های درشت- ریسمان- پروفیل آلومینیومی به طول ۵/۲ متر- چکش لاستیکی- کمچه- دریل گردبر. مرحله ۱ - تهیه چسب: این چسب با اختلاط آب وپودر تهیه می شود.
تهیه چسب

مرحله ۱ : تهیه چسب

مرحله ۲ - نصب نوارلرزه گیر: این نوارجهت اتصال مناسب کف، سقف و بدنه نصب می گردد.
نصب نوار لرزه گیردرکف،سقف و بدنه

مرحله۲ : نصب نوار لرزه گیردرکف،سقف و بدنه

مرحله ۳ - برش لبه ی زیرین پانل جهت اتصال بهتردرکف ونصب اولین پانل با رعایت ترازافقی وعمودی
برش لبه زیرین و نصب پانل

مرحله ۳ : برش لبه زیرین و نصب پانل

مرحله ۴ - نصب شاخک های اتصال دهنده ی پانل به دیواره جهت برقراری اتصال مستحکم تر بین دیوار پیش ساخته و پانل :
نصب شاخک های اتصال

مرحله ۴ : نصب شاخک های اتصال

مرحله ۵ - نصب چهارچوب درب های ورودی ویا نعل درگاه:

دراین مورد می توان چهارچوب درب را به صورت کامل نصب کرد ویا با نصب نعل درگاه موقت چوبی دیوارحیات وال رانصب و پس ازاتمام نصب نعل درگاه موقت چوبی راجدا نمود.

132

روش اول: نصب چهارچوب درب های ورودی، پرکردن پشت چهارچوب واتصال شاخک فلزی متصل کننده چهارچوب ودیوارحیات وال

روش دوم:

نصب نعل درگاه موقت ونصب دیوارروی نعل درگاه وجداکردن نعل درگاه پس ازاتمام نصب دیوار پیش ساخته حیات وال

مرحله ۶ - نصب نبشی در محل تقاطع و درزگیری با چسب در دیوارحیات:جهت استحکام درمحل تقاطع دیوارحیات وال می توان ازنبشی گالوانیزه استفاده کرد.

 
نصب نبشی درمحل تقاطع ودرزگیری

مرحله۶ : نصب نبشی درمحل تقاطع ودرزگیری

 

مرحله ۷ - شیارکنی ونصب تأسیسات: دراین مرحله ابتدا شیارزنی توسط دستگاه فرز صورت گرفته، سپس تأسیسات نصب شده وپس از اتمام با چسب پرمی شود.

   
شیارکنی و نصب تاسیسات

مرحله ۷ : شیارکنی و نصب تاسیسات

مرحله۸ - نصب نوار و اتمام بتونه کاری: درمرحله پایانی در تمامی کنج ها می توان نوار را به دلیل جلوگیری ازترک های ریز نصب وتمامی حفره ها را با بتونه پروآماده ی پوشش نهایی گرداند.

نصب نوار و اتمام بتونه کاری

مرحله ۸ : نصب نوار و اتمام بتونه کاری

  photo_2018-02-09_08-35-29

بررسی قیمت انواع دیوارپیش ساخته،قیمت سفال،قیمت بلوک لیکا،قیمت هبلکس،قیمت دیوارکناف،قیمت دیوارxps،قیمت حیات وال

photo_2018-02-09_08-35-32

مقایسه فنی دیوارهای رایج در ایران

با سایر خدمات و محصولات خانه آشنا شوید.

1- طراحی تخصصی معماری (مطالعات اولیه،طراحی پلان.طراحی داخلی ونما.اخذ مجوزات شهرداری و...)

طراحی معماری، طراحی نما و داخلی، طراحی مسکونی، ویلا و اداری، طراحی تجاری و هتل

گروه معماری خانه ایرانی متخصص در طراحی معماری مجتمع های مسکونی، طراحی هتل، طراحی تجاری و طراحی مجتمع های تفریحی و توریستی، طراحی ویلا و… می باشد. این گروه با بهره گیری از روش های جدید و الهام از سبک های طراحی معماری کلاسیک و مدرن از طراحی پلان گرفته تا طراحی نما و طراحی داخلی مطابق نیاز کاربر طراحی و آن را اجرا می نماید. این گروه پروژه های بزرگ مسکونی، اداری، تجاری، هتل، مجتمع های تفریحی و توریستی و… را داخل و خارج کشور مانند ( تهران ، اصفهان ، قشم ، کیش ، مازندران ، البرز ، شیراز و…) طراحی و اجرا نموده است. ویژگی منحصر به فرد این گروه توان طراحی بالا و دید اجرایی و درنظرگرفتن اقتصاد مهندسی در طرح می باشد. استفاده از مصالح روز دنیا و تکنولوژی های های تک در بسیاری ازپروژه های گروه خانه ایرانی به کار رفته است.
  فیلم کارهای معماری پروژه های مختلف تجاری،اداری،هتل پنج ستاره،مجتمع های تفریحی توریستی ومسکونی و...گروه سازه ومعماری خانه ایرانی(آژیانه)???

2- طراحی تخصصی سازه (طراحی اولیه.بهینه سازی وسبک سازی سازه های فولادی.بتنی.ویژه و...)

  در کلیپ فوق مفهوم سبک سازی ونمونه کارهای سبک سازی گروه سازه ومعماری خانه ایرانی به تصویر کشیده است.????

3- تولید سقف های سبک ایزی اسلب.

  فیلم سقف سبک ایزی اسلب جایگزین مناسب از نظر کیفیتی،مقاومتی واقتصادی نسبت به سقف های ،عرشه فولادی،تیرچه بلوک وفوم،کرومیت وکامپوزیت و..??? 4- اجرای اسکلت ونازک کاری از صفر تا صد پروژه. 5- مهندسی فروش.  

بازسازی ساختمان تخصصی | بازسازی منازل | بازسازی ساختمان اداری | طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان | بازسازی آپارتمان

برای اولین بار، بازسازی ساختمان و منزل تخصصی با کمک معماران و روانشناسان گروه خانه ایرانی

برای اولین بار با پشتوانه ی تیم تخصصی معماریطراحی داخلی و مشاوران روانشناس با توجه به مسایل دقیق علمی و استفاده از تکنیک های روانشناسی محیط و رنگ جهت هرچه زیباتر، هارمونیک تر وآرامبخش تر شدن ساختمان، منزل، محل کار، مغازه تجاری، مطب، ویلا و…برنامه ی خاصی تدارک دیده ایم. اکیپهای کناف کار،تاسیسات الکتریکی و مکانیکی ،ام دی اف کار و کاشی کار،سقف کاذب بخشی از تیم اجرایی ما می باشند.تیم خلاق خانه ایرانی توانایی انجام پروزهای طراحی وبازسازی شهرهای تهران ، مشهد ، اصفهان ،شیراز ،کیش و قشم و ویلاسازی های مدرن در شهرها و مناطق دماوند ، مازندران و گیلان و…را فراهم آمده است.