گروه ساختمانی خانه ایرانی وابسته به شرکت آژیانه به شماره ثبت۳۳۱۱۶ با هدف ارائه خدمات، محصولات، استانداردها و تکنولوژی های نوین و بهینه در صنعت ساختمان در رشته های معماری، سازه، تأسیسات مکانیکی و الکتریکی پدید آمد. این گروه متشکل از مدرسین دانشگاهی، مهندسین با تجربه و کادری کارآزموده می باشد. مهم ترین شعار گروه خانه ایرانی، اشاعه ی معماری پایدار و سبز همچنین ارائه ساختمان با بالاترین استانداردهای جهانی در طراحی، نظارت، اجرا و تولید مصالح، متناسب با فرهنگ و بینش ایرانی و نهایتاً ساختمانی استاندارد، پایدار و مقاوم، بهینه و اقتصادی می باشد. این گروه در سه بخش ذیل به صورت گسترده فعالیت می نماید.

1- ارائه و تولید محصولات و تکنولوژی های برتر ساختمان

در این زمینه، گروه خانه ایرانی با پژوهش و بررسی های فراوان، محصولات انحصاری، کلیدی و مهم مانند سقف و دیوار فوق سبکHayat Wall-Easy Slab و... را ثبت اختراع و مجوز تولید انحصاری به شماره ۸۱۴۵۵ و ۸۱۴۵۳ از اداره کل مالکیت صنعتی اخذ نموده است. این محصولات سهم بسزایی در سبک سازی، مقاوم سازی، زیبایی و کاهش هزینه های مصرف انرژی ساختمان راداراست.

2- خدمات فنی و مهندسی

در بخش خدمات مهندسی از ابتدا تا انتهای پروژه، گروه خانه ایرانی با خدمات مهندسی شامل طراحی، مشاوره و مدیریت پروژه و به صورت کاملاَ تخصصی در مباحث معماری، سازه، تأسیسات الکتریکی و مکانیکی درکنار کارفرمایان محترم قرار می گیرد. این گروه با حفظ ارزشها و بینش های ایرانی و رویکرد پاسخ دهی به تمامی نیازهای حال و آینده و مدرنیته خواهی جامعه ایرانی و ضرورت توجه به انرژی های نو و قابل تجدید، همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان ها، خدمات متفاوت و نوینی را با توجه به پژوهش و تحقیقات زیادی که در این راه انجام شده در این بخش ارائه می دهد.

3- استاندارد سازی

در هرجامعه ای نیازهای مردم با توجه به اقلیم، فرهنگ، اقتصاد و... متغیر است. ما بر آنیم که بتوانیم استاندارد ملی مطابق با استانداردهای بین الملل داشته و هرجا استاندارد خانه ایرانی به چشم می خورد همگان این اطمینان را حاصل کنند که تمامی استانداردهای طراحی، نظارت بر اجرا و مصالح در آن رعایت شده است و برند خانه ایرانی را به یک برند قابل قبول جهانی تبدیل کنیم.