بازسازی تخصصی ساختمان در خانه ایرانی

برای اولین بار، بازسازی تخصصی ساختمان و منزل با کمک معماران و روانشناسان گروه خانه ایرانی
برای اولین بار با پشتوانه‌ی تیم تخصصی معماری طراحی داخلی و مشاوران روانشناس با توجه به مسایل دقیق علمی و استفاده از تکنیک‌های روانشناسی محیط و رنگ جهت هرچه زیباتر، هارمونیک‌تر و آرامبخش‌تر شدن ساختمان، منزل، محل کار، مغازه تجاری، مطب، ویلا و… برنامه‌ی خاصی تدارک دیده‌ایم. گروه‌های کنافکار، تأسیسات الکتریکی و مکانیکی، ام دی اف کار و کاشی‌کار، سقف کاذب بخشی از تیم اجرایی ما می‌باشند. تیم خلاق خانه ایرانی توانایی انجام پروژهای طراحی و بازسازی شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، کیش و قشم و ویلاسازی‌های مدرن در شهرها و مناطق دماوند، مازندران و گیلان و… را فراهم آورده است.
تعهدات ما در اجرای پروژه‌های بازسازی و طراحی:
طراحی منحصر به فرد با مدلینگ تمامی جزئیات طرح.
برآورد هزینه‌ها به صورت ریز و شفاف در اختیار کارفرما قرار داده می‌شود تا خود برای بازسازی تصمیم درست بگیرد.
سرعت در انجام کار در عین حال با کیفیت.
استفاده از نیروی و گروه کارآمد و متخصص.
استفاده از طراحان دکوراسیون داخلی و مهندسین اجرایی، روانشناسان متخصص با چندین سال تجربه اجرا در امر بازسازی و طراحی داخلی منزل، محل کار، مغازه تجاری مطب، ویلا و…
“دکوراسیون داخلی هتل آرتا جزیره قشم-طراح ومشاورگروه خانه ایرانی ۲۰۱۳”
“دکوراسیون داخلی هتل آرتا جزیره قشم-طراح ومشاورگروه خانه ایرانی ۲۰۱۳”
“دکوراسیون داخلی هتل پنج ستاره -طراح ومشاورگروه خانه ایرانی ۲۰۱۴”
“دکوراسیون داخلی هتل پنج ستاره -طراح ومشاورگروه خانه ایرانی ۲۰۱۴”
“دکوراسیون داخلی هتل پنج ستاره -طراح ومشاورگروه خانه ایرانی ۲۰۱۴”
“دکوراسیون داخلی هتل پنج ستاره -طراح ومشاورگروه خانه ایرانی ۲۰۱۴”
“دکوراسیون داخلی منزل مسکونی -طراح ومشاورگروه خانه ایرانی ۲۰۱۱”
“دکوراسیون داخلی منزل مسکونی -طراح ومشاورگروه خانه ایرانی ۲۰۱۱”
روان‌شناسی رنگ‌ها می‌تواند فاکتور مهمی هم در دکوراسیون داخلی فضای خانه ما به شمار رود. آشنایی با تأثیر رنگ‌ها و استفاده از آن در محل مناسب از مهم‌ترین نکات زیبایی دکوراسیون داخلی است. تمام اشیاء مورد استفاده در دکوراسیون دارای رنگ هستند و فراموش نکنیم رنگ‌ها دارای احساس‌اند! هر یک از رنگ‌ها معنی خاصی دارد و با تأثیر فیزیکی و روحی خاصی که بر روی بیننده می‌گذارد، احساس ما را منعکس می‌کند و در این زمینه افراد واکنش‌های متفاوتی از خود نشان می‌دهند.
عکس‌العمل افراد به فاکتورهای متعددی نظیر فرهنگ، جنسیت، سن، موقعیت احساسی و ذهنی، تجربه‌های خاص فردی بستگی دارد. البته نوع و شدت این واکنش‌ها نیز منحصر به فرد است. استفاده از چرخه رنگ و ترکیب آن‌ها، ما را به ایده‌هایمان نزدیک می‌کند. برای تغییر محیطی که در آن قرار داریم و ایجاد دکوراسیون جدید، انتخاب رنگ‌ها و همچنین ترکیب آن‌ها بسیار مهم است.
قرمز:
مشاهده قرمز فشار خون و ضربان قلب را بالا می‌برد. در عین حال اشتها را نیز زیاد می‌کند. اگر دقت کرده باشید می‌بینید که در بسیاری از رستوران‌ها از این رنگ استفاده می‌کنند. بنابراین بهترین گزینه برای رنگ کردن اتاق غذاخوری است. مراقب ترکیب رنگی قرمز و سایه روشن‌های آن باشید. قرمز کم‌رنگ معمولاً واکنش‌ها منفی را در افراد ایجاد می‌کند و تابلوهای اخطار هم این رنگی هستند. پس سعی کنید تا جایی که می‌توانید از قرمز پر رنگ استفاده کنید.
نارنجی:
خصوصیاتی شبیه قرمز دارد اما در عین حال حس گرما و صمیمت ایجاد می‌کند. می‌توانید در اتاق نشیمن و جایی که افراد خانواده دور هم جمع می‌شوند از آن استفاده کنید. زرد-نارنجی یا نارنجی طلایی حس پرستیژ و خرد را القاء می‌کند. قرمز-نارنجی حس لذت، انرژی و سلامتی و آرزو را القاء می‌کند.نارنجی تیره به معنی تغییر و عدم اطمینان است.
زرد:
زرد آفتابی و روشن و می‌تواند در اتاق‌های خانوادگی مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین برای پر نور جلوه دادن فضاهای کم نور مثل راهرو و کوریدور نیز مناسب است. رنگ زرد روشن برای القای حس خطر و ترس است. رنگ زرد تیره تر برای القای شادی ، لذت و تازگی است.
آبی:
رنگ آرامش‌بخش و تسکین‌دهنده است. به همین دلیل پزشکان سعی می‌کنند در مطب خود از این رنگ بیشتر استفاده کنند. بهتر است در اتاق خواب و سرویس بهداشتی حمام و دستشویی مورد استفاده قرار بگیرد. از آنجایی که جلوی اشتها را می‌گیرد، برای اتاق غذاخوری مناسب نیست. آبی روشن سلامتی، عمق، ثبات و ایمان را القاء می‌کند .آبی تیره‌تر دانش، قدرت، اعتماد و کمال را القاء می‌کند.
سبز:
سبز رنگ چند منظورهاست. هم می‌تواند گرما و حرارت ایجاد کند هم آرامش و خوشی. سبز همان احساسات آبی را در بر دارد با این تفاوت که قدری گرم‌تر و انعطاف‌پذیرتر است. باز هم اگر دقت کرده باشید می‌بینید که در اتاق عمل از این رنگ استفاده می‌کنند. سبز کم‌رنگ برای اتاق خواب و نشیمن مناسب است و ترکیب‌های پر رنگ‌تر برای آشپزخانه و غذاخوری خوب است. این رنگ در ارتباط با غذا و سلامتی هم هست. سبز تعادل و هارمونی را القا می‌کند و بعضی اوقات برای شرح طبیعت و ایجاد امید استفاده می‌شود.
بنفش:
کسانی که طرفدار این رنگ هستند می‌توانند از آن در اتاق مطالعه و غذاخوری استفاده کنند. والدین می‌توانند از آن برای فضای بازی بچه‌هایی که این رنگ را دوست دارند استفاده کنند. بنفش روشن حس لطافت، نوستالژی و رومانتیک را القاء می‌کند.
قهوه‌ای:
قهو‌ه‌ای همیشه مد است. همین موضوع سبب می‌شود که در دکوراسیون داخلی زیاد از آن استفاده شود. نمود این رنگ کاملاً ارتباط مستقیم با هماهنگی آن با سایر وسایل دارد. همچنین رنگ اصلی چوب است که حس ارتباط نزدیک‌تری به طبیعت را برای ما ایجاد می‌کند.
مشکی:
مشکی به علت خنثی بودن با هر رنگی که استفاده شود، تأثیر فوق العاده‌ای دارد. مشکی رنگ فوق العاده‌ای برای طراحان داخلی محسوب می‌شود. به آن لاک الکل می‌زنند و در ترکیب با قرمز جلوه ویژه‌ای به محیط می‌دهند.

تاثیر روانشناسی محیط در دکوراسیون:
طراحی دکوراسیون و ساماندهی فضا چیزی بیش از داشتن فضایی زیباست. گرچه در اولین نگاه، عنصر زیبایی‌شناسی بر دریافت ما از فضا تأثیرگذار است ولی روانشناسی محیطی به‌طور گسترده روی عوامل متعدد و پیچیده‌ای متمرکز است و آن بررسی تأثیرات عوامل محیطی، احساسات و تعاملات انسان‌ها با هم و با محیط است. بازی نور و سایه در یک نورپردازی هوشمندانه در فضا و دکوراسیون، قدرت این را دارد که تمام توجه ما را معطوف به خود کرده و لذت بصری بیافریند.
دکوراسیونی موفق است که حواس پنجگانه را به بهترین کیفیت درگیر خود کند. گاهی گذر زمان پارامتری مهم و تأثیر گذار در طراحی می‌شود به این معنی که برای افرادی فارغ از سبک مدرن یا کلاسیک ایجاد حس نوستالژی با تلفیقی از این سبک‌ها مهم‌تر است.
رفتار یا عملکرد:
شکل هندسی فضا یا اتاق، میزان وجود نور طبیعی و مناسب برای انجام کار (هر نوع کاری از قبیل مطالعه، انجام تکالیف، آشپزی و…) روی رفتار و عملکرد و میزان بازدهی مثبت ما تأثیرگذار است.
احساسات:
انتخاب رنگ، ارتباط با فضای بیرون و طبیعت از طریق پنجره و محل قرارگیری آن در اتاق و حضور نمادها و اشیاء سمبلیک فردی که نشان‌دهنده شخصیت و آمال ماست روی احساس‌مان از بودن در آن مکان تأثیرگذار است.
ادراک:
شامل هوشیاری حسی ما از عوامل و عناصر محیطی موجود در فضا می‌شود. برای مثال درک بافت سطوح وسایلی که در اطراف‌مان است؛ مثلاً اینکه نرم است یا زبر، صیقلی یا مات؟ مبلمان دارای چه ویژگی است؟ آیا حسی از راحتی با خود دارد یا برعکس خشک و رسمی است؟ طراحی آن به ما چه می‌گوید؟ یا اینکه در طراحی فضا به وجه خصوصی آن که بتوان بدون مزاحمت بر احساسات و جنبه‌های درونی و تفکرات خود متمرکز شد.
“مجتمع مسکونی میلاد – طراحی و اجرا گروه خانه ایرانی۲۰۱۰”
نمونه موردی:
آموزشگاهی که توسط استودیو ARCHSTUDIO طراحی شده است. به طور عمده در این نهاد مجموعه کلاس‌هایی برای آموزش موسیقی، رقص، آشپزی و دوره‌های صنایع دستی در نظر گرفته شده است که در قالب فضایی خلاقانه به نیاز کودکان پاسخ می‌دهد. کانسپت اصلی طرح با الهام از تپه‌های چین صورت پذیرفته که به کودکان اجازه می‌دهد با خوشحالی در این فضا بازی کنند و در عین حال آموزش ببینند.
دکوراسیون داخلی فضای کار:
به نظر شما چقدر اهمیت دارد که فضای کار با ماهیت کار و حرفه شما هماهنگ باشد؟
اگر مشغول ساخت خانه، طراحی دفتر کار و یا بازسازی و تغییر دکوراسیون آن‌ها هستید یا به دنبال افراد حرفه‌ای برای انجام این کار می‌گردید به اهالی فن ایران بنا مراجعه کنید.
باید توجه داشت که فضا و محیط بر کارکرد و نتیجه کار کارکنان و حتی خود شما بسیار تأثیرگذار است تا جایی که راندمان کار را می‌تواند چندین برابر کند و یا در اثر بی‌توجهی به این مقوله نتیجه و ماحصل کارکنان را تا حد بسیار کمی پایین خواهد آورد. تحقیقات نشان می‌دهد که محیط اثر عمیقی بر کارکرد و احساسات افراد خواهد گذاشت تا جایی که حتی بر خلاقیت و مشارکت و کار گروهی افراد نیز تأثیرگذار خواهد بود.
نصب یک تابلو هنری روی دیوار و سعی در برقراری تناسب بین تابلو و رنگ دیوار و نقاشی قفسه‌ها یکی از راهکارهای طراحی و افزودن عناصر و اجزای دکوراتیو به محیط است. در یک مطالعه و تحقیق که در سال ۲۰۱۳ توسط آکادمی بین‌المللی علمی پراسیدینگ انجام شد اعلام شد که افراد هنگام نشستن روی مبلمان مدور حس همکاری و خلاقیت بیشتری از خود بروز می‌دهند.
رنگ‌ها تأثیر عمیقی بر چگونگی فعالیت و نحوه عملکرد افراد دارند و حتی رنگ‌ها باعث می‌شوند شخص کارش را به بهترین شکل ممکن انجام دهد یا نیمه‌کاره آن را رها کند.
“مجتمع تجاری ازنا – طراحی و اجرا گروه خانه ایرانی۲۰۱۴”
بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی:
بازسازی به دلیل کم هزینه‌تر بودن و این که شما در هر کجای ساختمان خود می‌توانید سلایق خود را اعمال کنید بسیار پرطرفدار است. شما با بازسازی ساختمان می‌توانید چند سال دیگر از آن ساختمان استفاده کنید بدون اینکه نگران فرسوده بودن آن باشید. در واقع بازسازی منزل و ساختمان به شما این قدرت را می‌دهد که خانه‌ای جدید، زیبا، کم مصرف و مطمئن داشته باشید. در طراحی‌های روز برای بازسازی ساختمان و منزل، آشپزخانه مهمترین نقطه برای بازسازی است. البته تأسیسات فرسوده اعم از لوله‌کشی‌ها و سیستم سرمایش و گرمایش را هم در نظر داشته باشید. بعد از این دو مورد نوبت به پنجره‌ها و بحث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌رسد. پنجره‌های ساختمان خود را دوجداره کنید. حالا این شمایید که با توجه به بودجه خود می‌توانید اتاق خواب‌ها، اتاق پذیرایی، سرویس‌ها و حمام، درهای داخلی و ورودی و کلاً هر قسمت دیگری را که مد نظرتان است را تغییر دهید. شما می‌توانید با استفاده از نور، فضایی را وسیع‌تر و یا کوچک‌‌تر نمایش دهید. برای این منظور کافی است نورپردازی را بر روی دیوارها و کنج‌های محیط انجام دهید. به این ترتیب محیط اطراف روشن‌تر از مرکز شده و بزرگتر جلوه می‌کند .
“بازسازی منزل مسکونی مشهد نادری – طراحی و اجرا خانه ایرانی ۲۰۰۸”
“بازسازی منزل مسکونی مشهد نادری – طراحی و اجرا خانه ایرانی ۲۰۰۸”
تخریب و ساخت:
دیوارها و قسمت‌هایی از خانه را که می‌خواهید برداشته شود و یا قسمت‌هایی از ساختمان که نیاز به حذف دارد با مشورت شرکت‌های ساختمانی و مهندسین ساختمانی نظیر ایران بنا حذف می‌نمایید. اگر قصد اضافه کردن دیوار، اتاق، انبار، دیوارهای پیش ساخته و یا… را دارید، در این مرحله می‌توانید انجام دهید. در ضمن با توجه به دیوارهای پیش ساخته‌ای که امروزه در ساخت داخل آپارتمان بکار می‌رود، مرحله ساخت زمان و هزینه زیادی نخواهد داشت و به راحتی می‌توانید طرح‌های متناسب با سلیقه‌ی خود را به راحتی پیاده سازی نمایید.
با گذشت چند سال از عمر هر ساختمان و بنا باید به تعمیر و بازسازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی اقدام کرد. همچنین باید لوله‌کشی ساختمان که در گذر زمان فرسوده می‌شود و در صورت خرابی خسارت هنگفتی را متوجه ساکنین خواهد کرد توجه داشت و در صورت نیاز تعویض گردد. برای این کار کافیست اشراف لازم به اصول لوله‌کشی داشته باشید.
“بازسازی منزل مسکونی تهران – طراحی و اجرا خانه ایرانی ۲۰۱۵”
عایق‌بندی در ساختمان:
در دو جا کاربرد دارد. در پشت‌بام و در سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه. در بسیاری از مواقع عدم عایق‌بندی صحیح در سرویس‌های بهداشتی باعث می‌شود که دیوار دسشویی و یا حمام از بیرون رو به پذیرایی یا اتاق خواب پوسته بدهد و هر بار که رنگ شود هم این مشکل باقی می‌ماند. راه حل اساسی این است که کنده‌کاری انجام و مجدداً عایق‌بندی شود.
“بازسازی منزل مسکونی تهران – طراحی و اجرا خانه ایرانی ۲۰۱۵”
گچ کاری و سقف کاذب:
در بسیاری موارد سقف کاذب به جذابیت و زیبایی دکوراسیون و تحوّل و نوسازی ساختمان خانه کمک می‌نماید. سپس شما می‌توانید برای نوسازی ساختمان خود وارد بحث نورپردازی برای بخش‌های مختلف ساختمان خود شوید.
رنگ دیوار و سقف:
مرحله‌ای که تأثیر زیادی در بخشیدن جلوه‌ای نو به نمای داخلی ساختمان ما داشته باشد، مرحله‌ی رنگ‌آمیزی دیوارها و سقف می‌باشد. اجرای دیوارپوش یا کاغذ دیواری و سنگ دکوراتیو، شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی تماماً متریالی هستند که برای دکور دیوار به کار می‌روند.
کف‌سازی:
پس از انجام تمام مراحل بالا بهتر است وارد مرحله کف‌سازی ساختمان شویم. در این مرحله می‌توانیم با استفاده از کف‌پوش‌ها و پارکت‌های متنوع اقدام به کف‌سازی ساختمان نماییم.
مبلمان و چیدمان:
طراح داخلی با توجه به اصول چیدمان برای استفاده از مبل‌های قبلی و یا خرید نمونه‌های جدید اقدام خواهد کرد.
مراحل بازسازی و تغییر دکوراسیون فضا به طور خلاصه:
تخریب قسمت‌هایى از سقف، کف و دیوار که جهت انجام تغییرات مد نظر مى‌باشد.
اجراى تأسیسات لازم مانند لوله‌کشى‌ها، سیم‌کشى‌ها و تقویت سازه و…
مرحله بنایى و ساخت قسمت‌هاى مورد نظر و کار گذاشتن درب و پنجره‌ها
اتمام دکورهاى چوبى و نصب آن‌ها و اتمام سقف و نصب منابع نورى
اتمام دیوارها و بعد کفپوش کامل
چیدمان نهایى مبلمان
یک بازرسى نهایى و تحویل به کارفرما
مسایلی که بهتر است شما قبل از انتخاب مشاور به آن‌ها فکر کرده باشید:
کدام فضاها بازسازی شوند.
چقدر می‌خواهید برای بازسازی دکوراسیون منزل‌تان هزینه کنید.
کاربری فضاهای جدید بازسازی شده چه خواهد بود.
سبک مورد علاقه‌تان نظیر کلاسیک یا مدرن را بدانید.
مصرف انرژی و طراحی پایدار را در نظر بگیرید.
به نوع کف پوش و کابینت مورد علاقه‌تان فکر کنید.
به چه مقدار فضای کمد و قفسه‌بندی نیاز دارید.
“نمونه دکوراسیون اتاق خواب ۲۰۱۷”
“نمونه دکوراسیون آشپزخانه ۲۰۱۷”
“نمونه دکوراسیون ۲۰۱۷”
“نمونه دکوراسیون مدرن ۲۰۱۷”
“نمونه دکوراسیون کلاسیک ۲۰۱۷”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − هفت =