دیوار های ایران وال خانه ایرانی

دیوارهای خارجی سازه یکی از المان‌های مهم و تاثیرگذار در طراحی و مقاومت سازه، هزینه تمام‌شده می‌باشد. وظیفه اصلی دیوارهای خارجی، ایجاد یک حفاظ در برابر ورود عوامل بیرونی و محیطی است. دیوارهای خارجی ایران وال یک دیوار نسبتا جدید و با کیفیت است که علاوه بر موارد فوق، به عنوان یک عایق رطوبت، صدا و گرما نیز عمل می‌کند. از طرفی دیگر به دلیل استفاده از مصالح بتنی با سنگدانه سبک و لایه‌های میانی متعدد از جمله لایه هوا و لایه پلی استایرن، علاوه بر ایفای نقش عایق حرارتی و رطوبتی، باعث کاهش سربار مرده سازه و در نتیجه سبک شدن اسکلت سازه می‌گردد، که صرفه اقتصادی مناسبی را برای سازنده به ارمغان می‌آورد.

دیوار‌های خارجی ایران وال به دلیل داشتن قفل و بست و ابعاد مناسب، دارای سرعت اجرا بالاتری نسبت به سایر دیوارهای مرسوم می‌باشند. همچنین به دلیل داشتن سطح صاف، می‌توانیم با استفاده از یک لایه بسیار نازک از ملات گچ، به سطح نهایی دیوار  برسیم و نیازی به استفاده از لایه گچ و خاک نمی‌باشد.

ازجمله انواع دیوار پیش ساخته می توان به دیوارپیش ساخته بتنی، دیوارپیش ساخته گچی، دیوارپیش ساخته کناف، دیوارپیش ساخته یونولیتی و دیوارتردی پانل اشاره کرد. درنوشته زیر دیوارپیش ساخته سبک، عایق صوت وحرارت حیات وال جهت دیوارهای داخلی ساختمان وهمچنین دیوارهای سوپرعایق ایران وال جهت دیوارهای خارجی ساختمان پرداخته می شود. وسپس با دیگردیوارهای رایج درایران مقایسه ای فنی صورت می گیرد .قابل ذکر است می توان قیمت دیوار پیش ساخته داخل منزل بسته به جنس،نوع عایق صوتی وحرارتی دیوار،همچنین کیفیت آن بستگی دارد، دیوارهای تولیدی خانه ایرانی دیوارهای مناسب جهت منزل, ویلا, اداری, تجاری هتل و…همچنین جهت تمامی مناطق واقلیم های ایران می باشد.

گواهی نامه ثبت اختراع محصولات خانه ایرانی

خانه ایرانی

دیوار سوپر عایق ایران وال
این دیوار از جنس کامپوزیت سیمانی و مناسب جهت دیوارهای خارجی است. دیوار فوق سبک ، عایق حرارت ، صوت و بسیار مقرون به صرفه می باشد. همچنین در طراحی و ساخت این دیوار سعی شده تمامی اقلیم ها و شرایط آب و هوایی ایران در نظر گرفته شود.
دیوار سیمانیبل
وزن بسیار کم دیوار سبک : (برای سبک سازی دیوارهای داخلی H1:35 کیلوگرم بر مترمربع ودیوارهای خارجی H2:48 کیلوگرم بر مترمربع) چنان چه در محاسبات اولیه سازه از دیوار سبک حیات وال استفاده شود، می توان شاهد کاهش ۲۵ درصدیِ مصرف میلگرد و بتن در سازه بود. کاهش این رقم قابل توجه می تواند قیمت دیوارها را در پروژه های انبوه سازی، تعدیل و بعضاً رایگان نماید.
عایق حرارتی بسیارمناسب
عایق صوت
مقاومت در برابر آتش :
جداره های بیرونی که متشکل از کامپوزیت معدنی چند گانه است، یکی از بهترین مصالح مقاوم در برابر آتش سوزی می باشد.
عدم آوار در زلزله:
به دلیل استفاده از شبکه توری و استحکام جداره ها، امکان جداشدن جداره ها از هسته ی مرکزی بسیارضعیف بوده و باعث کاهش دومین عامل کشتار(آوار دیوار) در زلزله می گردد.
سهولت و سرعت درنصب وحذف مصالح بنایی واندود کاری.
بهداشتی بودن وسازگاری با انسان:درترکیبات این دیوار پیش ساخته هیچ نوع ماده ای که برای انسان یامحیط زیست ضررداشته باشداستفاده نشده است.
مستقل بودن از واردات و تحریم های سیاسی به دلیل تولید ۱۰۰% داخلی و همسویی با اهداف اقتصاد مقاومتی.
صرفه اقتصادی:
این دیوار پیش ساخته به دلایل امتیازات بسیار می تواند یکی از پرطرفدارترین دیوارها به لحاظ فنی و قیمت مناسب باشد. به طور کلی هزینه های مستقیم و غیر مستقیم این محصول بسیار پایین تر از روش های سنتی و یا صنعتی قبلی می باشد.
مقاوم سازی سازه در برابر زلزله یکی از مهم ترین اهداف طراحی سازه است. (اگرچه بایستی به نکات طراحی معماری نیز توجه شود.) هرچه سازه سبک تر باشد، در مقابل زلزله رفتار بهتری از خود نشان می دهد. لذا سبک سازی سازه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فن سبک سازی سازه عبارتست از کاهش وزن تمام شده ی ساختمان با استفاده از تکنیک های نوینِ ساخت و استفاده از مصالح سبک و بهینه سازی روش های اجرا. کاهش وزن ساختمان علاوه بر صرفه جویی در هزینه، زمان و انرژی، زیان های ناشی از حوادث طبیعی مانند زلزله را کاهش داده و صدمات ناشی از وزن زیاد ساختمان را به حداقل می رساند.
روش های سبک سازی ساختمان به طور عمده به دو دسته تقسیم می گردند :
سبک کردن اجزای باربر ساختمان ( مثل دیوار سبک )
سبک کردن سازه ساختمان
یکی از روش های سبک سازی ساختمان ها، کاهش وزن تیغه های جداکننده در ساختمان می باشد. استفاده از دیوارهای سبک ترکیبی به عنوان دیوارهای داخلی و پیرامونی، از جمله این روش ها می باشد.

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =